Rekordarv võistlejaid: Eesti meistrivõistlustel peeti tuliseid lahinguid

Laupäeval kogunes Tallinna külje all Peetri koolis tänavatantsijate koorekiht, et selgitada Eesti lahtistel meistrivõistlustel breiktantsus ja tänavatantsudes välja 2024. aasta võitjad. Sel korral oli kohal väga erinevatest riikidest pärit osalejaid, neist kõige eksootilisem isegi Lõuna-Koreast. Breiktantsus riisusid koore Leedu ja Läti esindajad, püstistes tantsudes olid edukad ka eestlased.

Eesti Tänavatantsijate Liidu koordinaator Mari Venski tõdes, et tegemist oli kõige edukama võistlusega, mida seni on korraldatud ning seda mitmel põhjusel. “Meil oli tõepoolest kohal rekordarv võistlejaid, kaks uut kategooriat, litsentseeritud kohtunikud ja uus visuaalne lahendus hindamissüsteemile. Hea meel oli näha täiesti uusi nägusid,” kinnitas Venski. Tema sõnul aitab hea konkurents tõsta eestlaste taset. Võistlustulle astus külalisi veel sellistest riikidest nagu Belgias, Prantsusmaa, Rootsi, Soome, Läti ja Leedu.

Žürii moodustasid breiktantsus New York’ist pärit B-girl Candy, Inglismaalt pärit Renegade ning Kreeka juurtega B-Boy Emmanouel Fox. Püstiseid stiile hindasid lisaks Renegadele veel Rootsist kohale tulnud Oskar Supreme, Rootsist külla sõitnud Portugali päritoluga Marcio ning esmakordselt kavas olnud dancehall’i kategoorias valis parimad välja Birgit Käsper.

Venski sõnul kiitsid väliskülalised korraldust ning kohtunikud, kes on varem võistluseid Eestis hinnanud, tõdesid, et tase kasvab iga korraga. “Proovime pidevalt areneda võistlustega edasi, et olla võrdväärselt heal tasemel Euroopa tippvõistlustega ning tuua meie riiki maailmas aina enam pilti. Sel aastal ootab ees veel kolm karikaetappi,” ütles Eesti Tänavatantsijate Liidu koordinaator.

Breiktantsu kategooriate võitjad:
– Breaking Lapsed 1vs1 (kuni 12 aastased) – B-Boy Drama (Simas Kaušylas)(LT)
– Breaking Juunior 1vs1 (13-16 aastased) – B-Boy E-Soul (Edgars Anckiņš) (LV)
– Breaking Open Adults 1vs1 (17+) – B-Boy NarekTheShow (Nareks Hacatrjans) (LV)

Püstiste tänavatantsude võitjad:
– Locking 1vs1 – Groofy (Phinehas Asomadu) (BE)
– Popping 1vs1 – Felix Dice (LT)
– House 1vs1 – Kristo Oeselg (EST)
– Dancehall 1vs1 – Sofia Raidjuk (EST)
– Hip-Hop Junior 1vs1 (kuni 14.a) – Stefaniya Lopatina  (EST)
– Hip-Hop 1vs1 (15+a) – Janeli Kunnberg (EST)
– Streetdance Showcase – 1. koht JJ-Street Popping (EST), 2. koht Strike a Pose (EST), 3. koht Di Vybzee (EST)

Lisaks võitjatele selgitati ka Eesti meistrid, kelleks said need eestlased, kes jõudsid oma kategoorias kõige kaugemale.

2024. aasta Eesti meistrid:
– Breaking Lapsed 1vs1 – Kirsti Adoson
– Breaking Juuniorid 1vs1 – Agata Ehin
– B-Girl Adults 1vs1 – Melani Väits
– Locking 1vs1 – Kertu Kibal
– Popping 1vs1 – Rene Koitjärv
– House 1vs1 – Kristo Oeselg
– Dancehall 1vs1 – Sofia Raidjuk
– Hip-Hop Junior 1vs1 – Stefaniya Lopatina
– Hip-Hop 15+ 1vs1 – Janeli Kunnberg

Eesti Tänavatantsijate Liit on karikavõistlusi korraldanud 2021. aastast ning koostab Eestis ka pingerida nii breiktantsus kui püstistes tänavatantsudes. Eesti karika- ja meistrivõistluseid korraldatakse koostöös Eesti Tantsuspordi Liiduga.

Vaata rohkem SIIT.

VEEL UUDISEID