Sportland alustas kuldsponsorina ning karikavõistlustel selgusid parimad

Tartus peeti 5. juunil Eesti Tänavatantsijate Liidu teine karikaetapp püstistes tänavatantsudes, kus selgusid ligi saja osaleja seast parimad tantsijad seitsmes erinevas kategoorias.

Sündmus oli selle võrra erilisem, et võistlustele pani oma õla alla esmakordselt kuldsponsorina Sportland. Kuldsponsor toetab järgmise 12 kuu jooksul kõiki karika- ja meistrivõistlusi, sealhulgas tulevast Eesti tänavatantsijate koondist.

Sportlandi tegevjuhi Nelli Nilson sõnul tehti otsus noorte tantsijate võimaluste parandamise nimel. “Tants üldiselt ja eriti tänavatants on täis kirge, loomingulisust ning liikumisest tekkivaid positiivseid emotsioone nii tantsijale endale kui ka pealtvaatajatele. Üheskoos saame noorte elu veelgi paremaks, huvitavamaks ja emotsionaalsemaks muuta,” sõnas Nilson.

Ta tõdes, et alaliidu loomine tänavatantsijatele on olnud väga oluline samm. “Selleks, et lapsepõlvespordist kasvaks välja tipptasemel sport, on igale alale vaja organisatsioone, alaliite ja aktiivseid eestvedajaid. Eesti Tänavatantsijate Liidu näol on tegemist väga väärtusliku organisatsiooniga, kes oma valdkonnale palju juurde annab, lisavõimalusi loob ning tänavatantsu koos oma liikmetega jätkusuutlikkult tulevikku viib,” selgitas Nilson.

Teisele karikaetapile oli osalema tulnud ligi 100 tantsijat ning võisteldi Hip-Hop, Hip-Hop Junior, House, Popping, Locking, Vogue ja Krump stiilides. Sel korral võistlustules välisriikidest tantsijaid ei olnud, muusikat mängis aga Euroopas tunnustatud Dj Sergucci ning žüriis olid esindatud nii Eesti kui Baltikumi tantsijad.

Üks huvitavam kategooria oli päeva jooksul Vogue Ballroom, kus võistlejate teemaks oli Old HollyWood ning kostüümid olid glamuursed. Päeva jooksul kulgesid ka teised võistlused tasavägiselt ja nii mõnegi finaali võitja selgitamiseks tuli teha lisavoore.

Lockingu kategooria võitja Mirell Karhu sõnul oli võistlus meeleolukas ja publik elas hästi kaasa. “Saalis oli palav ja see pani tantsijatel proovile vastupidavuse ning tõi välja õige võistlemise tunde. Rahva toetus andis kindlasti väga palju energiat juurde,” selgitas Karhu.

Krump kategooria võitja Ksenija Goidina ütles, et Eesti tantsijate seas on näha arengut. “Nii mõnus energia ja sõbralik keskkond, aga kindlaks ootaksin edaspidi kohale veel rohkem inimesi publikusse. Olen väga tänulik, et sain üldse võistelda, sest Eestis palju võistlusi Krump stiilis ei toimu,” kinnitas Goidina.

Kohtunike sõnul on väga oluline, et tänavatantsuvõistlused toimuksid. Lätist pärit Gosha Heorhi Trushko sõnul jäid koroonaperioodil Baltikumis võistlused seisma ning nüüd tuleb lähiriikide tantsijatel omavahel rohkem kokku hoida.

Eesti Tänavatantsijate Liidu II karikaetapi 2022 võitjad:

Locking 1vs1 – Mirell Karhu

Popping 1vs1 – Tauri Vosman

House 1vs1 – Margaret Targo

Hip-Hop Junior 1vs1 Georg Mattias Pedjasaar

Hip-Hop 1vs1 – Janeli Kunnberg

Krump 1vs1 – Ksenija Goidina

Vogue Ballroom – Hanna Mändmaa

Viimase poole aastaga on Eestis tänavatantsus loodud uus süsteem, kus karikaetappide põhjal kujuneb välja tänavatantsijate pingerida ehk edetabel ning aasta lõpus otsustatakse Eesti meistrid. Järgmine karikaetapp peetakse 30. juulil Camp of Hip-Hop Battle Day 2022 raames, kus on kohal väliskohtunikest žürii.

VEEL UUDISEID