Tantsijad hindab võistlustel maailmakuulus Renegade

Juba 8. jaanuaril toimub Pärnu Tennisehallis uue aasta esimene karikaetapp tänavatantsudes ehk Back To The Basics Battle ning 9. jaanuaril peetakse Tallinnas Eesti meistrivõistlused breiktantsus. Mõlemal päeval hindab võistlejate sooritusi Kevin Gopie ehk Renegade, kes on tänavatantsumaastikuga seotud üle 40 aasta ning maailmas kõrgelt hinnatud tantsija, treener ja DJ.

Renegade alustas tänavatantsuga 1982. aastal ning leidis südame poppingu ja breigi tantsustiilides. Neli aastat hiljem algas tema DJ teekond ning nüüd mängib ta muusikat kõigil kõrgetasemelistel tänavatantsuvõistlustel, näiteks UK B-boy Championships, IBE, Battle of the Year, R16 Korea, Freestyle Session, Juste Debout, Redbull BC One, EuroBattle, Outbreak ja Silverback Open. Renegade on muusikamaastikul olnud nii olulise rolliga, et on mõjutanud oluliselt seda, kuidas praegu tänavatantsusündmustel muusikat valitakse ja mängitakse.

Breiktantsu arengule on Renegade suurt hoogu andnud nii kodumaal Inglismaal kui ka mujal maailmas. Ta on Inglismaa kohalike meistrivõistluste UK B-Boy Championsips eestvedaja ning kuulsate tantsugruppide Soul Maverick ja Monsterz treener ja mentor. Lisaks on Renegade sageli suurvõistlustel kohtuniku rollis, osaleb diskussioonidel ja seminaridel ning oli Inglismaa ülikoolis UEL (University of East London) lektor urban dance kursusel.

Väga tähtsat rolli on Renegade mänginud breiktantsu hindamissüsteemi loomisel ja välja kujunemisel. Koos teise tuntud tänavatantsija Niels “Storm” Robitzkyga lõi ta kohtunikele hindamissüsteemid Three Fold ja Trivium, mille on kasutusele võtnud maailma tantsuspordi föderatsioon WDDF. Hindamissüsteemi Trivium kasutati breiktantsus ka 2018. aastal noorte olümpiamängudel.

Mis on 3 kõige olulisemat oskust tantsijal? Renegade toob välja tantsustiili mõistmise, selle esitamise ja tõlgendamise omal isikupärasel viisil. Kohtunikuna peab ta hindamisel oluliseks tantsija erinevate elementide ja oskuste kõrgel tasemel sooritamist.

Tuletame meelde, et Eesti Tänavatantsijate Liidu liikmeks saab astuda siin http://eepurl.com/hQEY1L ning liikmestaatuse kinnitab liikmemaks. Võimalik on valida aastane liikmemaks 25 eurot või 40 eurot, viimane annab esimese boonusena Eesti Tänavatantsijate Liidu ametliku t-särgi.

Liikmetele kehtib võistlusel soodsam osavõtutasu (15 eurot) ning võimalus kuuluda Eesti tänavatantsijate edetabelisse. See kujuneb välja karikaetappidelt teenitud punktide alusel.

NB! 8. -9. jaanuaril võistlustele kohapeal registreerida ei saa!

Ärge magage seda võimalust maha ning registreerige ennast võistlema!

Registreerimine karikaetapil osalemiseks:

http://eepurl.com/hQhbLr

Registreerimine breigivõistlustel osalemiseks:

http://eepurl.com/hQQaMv

VEEL UUDISEID