Battle Day I tõi põrandale kõvad lahingud

Veebruaris peeti Tallinna külje all Peetri koolis tänavatantsuvõistlus Battle Day, mis oli ühtlasi käesoleva aasta esimene Eesti Tänavatantsijate Liidu karikavõistluste etapp nii breiktantsus kui püstistes stiilides.

Kogu päeva vältel panid ennast proovile nii noored kui täiskasvanud ning esmakordselt oli kohal väga erinevate riikide esindajaid.

Hommikupoolik oli breiktantsijate päralt, kuhu olid kohale tulnud võistlejad nii Lätist, Soomest, Leedust kui ka Türgist. Sel korral läks suurem osa võite kodumaast kaugemale, eestlastest teenis ainsana võidu Breaking Kids 1vs1 kategoorias Miron Saveljev (B-Boy Mir).

Võistlejaid hindasid B-Boy Jet Leg, B-Boy Genetics ning B-girl Roxy, kes muuseas on kahe Guinnessi rekordi omanik ja üks maailma parimaid naisi breiktantsus.

Teine päeva pool keskendus aga püstistele tänavatantsustiilidele nagu hip-hop, krump, locking, popping ja house. Pooled võidud läksid lähiriikidesse, aga eestlastest olid parimad House 1vs1 kategoorias Janeli Kunnberg, Krump 1vs1 kategoorias Ksenija Iva ning Hip-Hop Junior 1vs1 kategoorias Evelina Laanemets.

Neid jõuproove hindasid valvsal pilgul kohtunikud Rootsist pärit Arvid “Arvidos” Håkansson ja Marcio ning Leedu juurtega Monika Popping Kozo Čibiraitė.

Kokku võis Peetri koolis päeva jooksul näha üle saja tantsija. Võistluste peakorraldaja Mari Venski jäi sündmusega rahule.

“Alanud on uus aasta ning me soovime tänavu veelgi enam parandada tantsuvõistluste kvaliteeti ja hindamissüsteemi. Rõõm oli näha uusi nägusid ja võistlused olid tõesti meeleolukad. Ka kohtunike sõnul meeldis neile see, et pikk päev kulges kiiresti ja energia oli üleval. Kõige põnevamaks hinnati breiktantsus laste ja täiskasvanute kategooriaid ning püstistes stiilides lockingut ja poppingut,” rääkis Eesti Tänavatantsijate Liidu juhatuse liige Mari Venski.

Breiktantsu kategooriate tulemused:

Breaking Kids 1vs1 -Miron Saveljev (B-Boy Mir, EST)

Breaking Junior 1vs1 – Artis Vanags (B-Boy A-Hawk, LAT)

B-Boy Adults 1vs1 – Ash Burak (B-Boy Ash, LAT)

B-Girl Adults 1vs1 – Anastasija Solovjova (B-Girl AirNastya, LAT)

Püstiste tänavatantsude tulemused:

Locking 1vs1 – Felix Aimable (Dice, LV)

Popping 1vs1 – Felix Aimable (Dice, LV)

House 1vs1 – Janeli Kunnberg (EST)

Krump 1vs1 – Ksenija Iva (EST)

Hip-Hop Junior 1vs1 – Evelina Laanemets (EST)

Hip-Hop 15+ 1vs1 – Alise Sastamoinena (LAT

Kahes kategoorias võidutsenud Leedu tantsija Felix “Dice” Aimable oli päeva lõpuks väsinud, kuid õnnelik. “Ma tõesti nautisin kogu võistlust ja ei olnud üldse mitte lihtne, vaid väga hea väljakutse ennast siin proovile panna. Olen tänulik, et selliseid võistlusi korraldatakse ja soovitan kõigil lähiriikide tantsijatel need üles leida,” sõnas ta.

Palju õnne veel kord kõigile võitjatele ja kohtume juba peagi uuesti tantsupõrandal!

Eesti Tänavatantsijate Liit on karikavõistlusi korraldanud 2021. aastast ning koostab Eestis ka pingerida nii breiktantsus kui püstistes tänavatantsudes. Eesti karika- ja meistrivõistluseid korraldatakse koostöös Eesti Tantsuspordi Liiduga.

Esimesed pildid leiate Eesti Tänavatantsijate Liidu albumist SIIT.

VEEL UUDISEID